top of page

#wąsopad

wąsy.png

ZADBAJMY O ZDROWIE MĘŻCZYZN W TWOJEJ FIRMIE

Listopad został uznany na całym świecie miesiącem świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn.

 

W 1999 roku w Australii została zapoczątkowana akcja Movember (zbitka angielskich słów moustache = wąsy i November = listopad) polegająca na zapuszczaniu przez mężczyzn wąsów na znak solidarności z chorującymi oraz w celu prowokowania rozmów na temat profilaktyki. Pierwotnie akcja koncentrowała się przede wszystkim na profilaktyce raka prostaty i jąder. Dziś, na oficjalnej stronie projektu, na pierwszym miejscu wymieniane jest zdrowie psychiczne i zapobieganie samobójstwom.

 

Niestety nie są to jedyne choroby powszechnie czyhające na życie mężczyzn w Polsce. Co więcej, nie są to nawet najwięksi zabójcy również młodych mężczyzn. Większości z nich można byłoby uniknąć lub skutecznie wyleczyć, wprowadzając kilka drobnych zmian w stylu życia, zwracając większą uwagę na niepokojące sygnały płynące z ciała i udając się do lekarza na wczesnym etapie rozwoju choroby, dającym wysokie prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia. Tymczasem ze względu na niski poziom świadomości zdrowotnej i zaniedbania w tym obszarze, powszechne obawy, mity, przekonania, wstyd sprawiający, że problemy zdrowia mężczyzn stanowią u nas ciągle tabu, Polacy trafiają do lekarza najczęściej zbyt późno. Na tyle późno, że rokowania dotyczące przebiegu choroby i możliwości wyleczenia są dramatycznie złe. Dlatego warto przy okazji akcji Movember poruszyć inne, być może ważniejsze tematy, niż tylko te, które podczas swojej rozmowy mógłby poruszyć lekarz urolog. Rozmowa ze zwykłym mężczyzną, rozumiejącym sposób myślenia, wyzwania i lęki, które mogą tlić się w głowie normalnego faceta, jest często przełomowym krokiem, który otwiera drzwi do gabinetu lekarza specjalisty.

 

W ramach projektu JUST A MAN, proponuję osobom indywidualnym webinar oraz firmom zamkniętą prelekcję, która sprowokuje mężczyzn, do refleksji na temat ich zdrowia, umożliwi udział w szczerej rozmowie na trudne tematy i wymianę doświadczeń w zaufanym męskim gronie, być może skłoni do samoobserwacji, samobadania, udania się na wskazane badania profilaktyczne a w konsekwencji uchroni ich przed ryzykiem utraty zdrowia lub życia.

Podczas 1,5 – 2 godzinnego spotkania online porozmawiamy o:

  • Głównych przyczynach zgonów mężczyzn w Polsce

  • Czynnikach sprzyjających wystąpieniu najgroźniejszych chorób nawet u młodych mężczyzn oraz sposobach zapobiegania i zmniejszania ryzyka ich wystąpienia

  • Niepokojących sygnałach, które warto obserwować oraz sposobach autodiagnostyki

  • Obawach, mitach, uprzedzeniach i innych destrukcyjnych przekonaniach utrudniających szybką i rzetelna diagnostykę

  • Doświadczeniach uczestników spotkania związanych z profilaktyką zdrowotną

Jeśli chcesz wziąć udział jako osoba indywidualna to szczegóły i formularz zgłoszenia znajdziesz na stronie: https://app.evenea.pl/event/wasopad2020 

Jeśli zaś chcesz zorganizować spotkanie w swojej firmie wypełnij poniższy formularz.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz!

Dziękujemy za przesłanie zapytania!

bottom of page